Ero sivun ”Valuutta” versioiden välillä
KKWikistä
| Rivi 30: | Rivi 30: | ||
|- | |- | ||
| [[Tiedosto:Xeni 5.png|64px]] | | [[Tiedosto:Xeni 5.png|64px]] | ||
| − | | | + | | Xaali |
| − | | {{Xeni| | + | | {{Xeni|1 000}} |
| | | | ||
|- | |- | ||
| [[Tiedosto:Xeni 6.png|64px]] | | [[Tiedosto:Xeni 6.png|64px]] | ||
| 10,000 Xeniä | | 10,000 Xeniä | ||
| − | | {{Xeni|10 | + | | {{Xeni|10 000}} |
| | | | ||
|} | |} | ||
Versio 22. maaliskuuta 2021 kello 15.11
Kuningaskunnan valuutan yksikkö on Xeni, jota esiintyy kuutena erilaisena kolikkona. Joissakin kulttuureissa valuuttaa on kutsuttu myös nimellä Xeno joka tarkoittaa tässä yhteydessä yleisnimitystä kaikille rahayksikön lukuarvoille.
Kolikot
| Tavara | Nimi | Arvo | Lisätietdot |
| Xeni | 1
|
Pienin yksittäinen valuutan jae | |
| 10 Xeniä | 10
|
||
| 50 Xeniä | 50
|
||
| 100 Xeniä | 100
|
||
| Xaali | 1 000
|
||
| 10,000 Xeniä | 10 000
|
