Ero sivun ”Valuutta” versioiden välillä
KKWikistä
| Rivi 3: | Rivi 3: | ||
== Kolikot == | == Kolikot == | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| − | | Tavara | + | |+ |
| − | | Nimi | + | | '''Tavara''' |
| − | | Arvo | + | | '''Nimi''' |
| − | | Lisätietdot | + | | '''Arvo''' |
| + | | '''Lisätietdot''' | ||
|- | |- | ||
| [[Tiedosto:Xeni 1.png|64px]] | | [[Tiedosto:Xeni 1.png|64px]] | ||
Versio 20. joulukuuta 2020 kello 15.51
Kuningaskunnan valuutan yksikkö on Xeni, jota esiintyy kuutena erilaisena kolikkona.