Ero sivun ”Arkistointiohjeet/Kuvakkeet” versioiden välillä
KKWikistä
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
|- | |- | ||
| <tt>activity</tt> | | <tt>activity</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|activity}} |
|- | |- | ||
| <tt>airplay</tt> | | <tt>airplay</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|airplay}} |
|- | |- | ||
| <tt>alert-circle</tt> | | <tt>alert-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|alert-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>alert-octagon</tt> | | <tt>alert-octagon</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|alert-octagon}} |
|- | |- | ||
| <tt>alert-triangle</tt> | | <tt>alert-triangle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|alert-triangle}} |
|- | |- | ||
| <tt>align-center</tt> | | <tt>align-center</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|align-center}} |
|- | |- | ||
| <tt>align-justify</tt> | | <tt>align-justify</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|align-justify}} |
|- | |- | ||
| <tt>align-left</tt> | | <tt>align-left</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|align-left}} |
|- | |- | ||
| <tt>align-right</tt> | | <tt>align-right</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|align-right}} |
|- | |- | ||
| <tt>anchor</tt> | | <tt>anchor</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|anchor}} |
|- | |- | ||
| <tt>archive</tt> | | <tt>archive</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|archive}} |
|- | |- | ||
| <tt>at-sign</tt> | | <tt>at-sign</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|at-sign}} |
|- | |- | ||
| <tt>award</tt> | | <tt>award</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|award}} |
|- | |- | ||
| <tt>aperture</tt> | | <tt>aperture</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|aperture}} |
|- | |- | ||
| <tt>bar-chart</tt> | | <tt>bar-chart</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|bar-chart}} |
|- | |- | ||
| <tt>bar-chart-2</tt> | | <tt>bar-chart-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|bar-chart-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>battery</tt> | | <tt>battery</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|battery}} |
|- | |- | ||
| <tt>battery-charging</tt> | | <tt>battery-charging</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|battery-charging}} |
|- | |- | ||
| <tt>bell</tt> | | <tt>bell</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|bell}} |
|- | |- | ||
| <tt>bell-off</tt> | | <tt>bell-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|bell-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>bluetooth</tt> | | <tt>bluetooth</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|bluetooth}} |
|- | |- | ||
| <tt>book-open</tt> | | <tt>book-open</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|book-open}} |
|- | |- | ||
| <tt>book</tt> | | <tt>book</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|book}} |
|- | |- | ||
| <tt>bookmark</tt> | | <tt>bookmark</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|bookmark}} |
|- | |- | ||
| <tt>box</tt> | | <tt>box</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|box}} |
|- | |- | ||
| <tt>briefcase</tt> | | <tt>briefcase</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|briefcase}} |
|- | |- | ||
| <tt>calendar</tt> | | <tt>calendar</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|calendar}} |
|- | |- | ||
| <tt>camera</tt> | | <tt>camera</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|camera}} |
|- | |- | ||
| <tt>cast</tt> | | <tt>cast</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cast}} |
|- | |- | ||
| <tt>circle</tt> | | <tt>circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>clipboard</tt> | | <tt>clipboard</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|clipboard}} |
|- | |- | ||
| <tt>clock</tt> | | <tt>clock</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|clock}} |
|- | |- | ||
| <tt>cloud-drizzle</tt> | | <tt>cloud-drizzle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cloud-drizzle}} |
|- | |- | ||
| <tt>cloud-lightning</tt> | | <tt>cloud-lightning</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cloud-lightning}} |
|- | |- | ||
| <tt>cloud-rain</tt> | | <tt>cloud-rain</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cloud-rain}} |
|- | |- | ||
| <tt>cloud-snow</tt> | | <tt>cloud-snow</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cloud-snow}} |
|- | |- | ||
| <tt>cloud</tt> | | <tt>cloud</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cloud}} |
|- | |- | ||
| <tt>codepen</tt> | | <tt>codepen</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|codepen}} |
|- | |- | ||
| <tt>codesandbox</tt> | | <tt>codesandbox</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|codesandbox}} |
|- | |- | ||
| <tt>code</tt> | | <tt>code</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|code}} |
|- | |- | ||
| <tt>coffee</tt> | | <tt>coffee</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|coffee}} |
|- | |- | ||
| <tt>columns</tt> | | <tt>columns</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|columns}} |
|- | |- | ||
| <tt>command</tt> | | <tt>command</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|command}} |
|- | |- | ||
| <tt>compass</tt> | | <tt>compass</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|compass}} |
|- | |- | ||
| <tt>copy</tt> | | <tt>copy</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|copy}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-down-left</tt> | | <tt>corner-down-left</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-down-left}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-down-right</tt> | | <tt>corner-down-right</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-down-right}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-left-down</tt> | | <tt>corner-left-down</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-left-down}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-left-up</tt> | | <tt>corner-left-up</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-left-up}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-right-down</tt> | | <tt>corner-right-down</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-right-down}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-right-up</tt> | | <tt>corner-right-up</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-right-up}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-up-left</tt> | | <tt>corner-up-left</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-up-left}} |
|- | |- | ||
| <tt>corner-up-right</tt> | | <tt>corner-up-right</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|corner-up-right}} |
|- | |- | ||
| <tt>cpu</tt> | | <tt>cpu</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|cpu}} |
|- | |- | ||
| <tt>credit-card</tt> | | <tt>credit-card</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|credit-card}} |
|- | |- | ||
| <tt>crop</tt> | | <tt>crop</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|crop}} |
|- | |- | ||
| <tt>crosshair</tt> | | <tt>crosshair</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|crosshair}} |
|- | |- | ||
| <tt>database</tt> | | <tt>database</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|database}} |
|- | |- | ||
| <tt>delete</tt> | | <tt>delete</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|delete}} |
|- | |- | ||
| <tt>disc</tt> | | <tt>disc</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|disc}} |
|- | |- | ||
| <tt>dollar-sign</tt> | | <tt>dollar-sign</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|dollar-sign}} |
|- | |- | ||
| <tt>droplet</tt> | | <tt>droplet</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|droplet}} |
|- | |- | ||
| <tt>edit</tt> | | <tt>edit</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|edit}} |
|- | |- | ||
| <tt>edit-2</tt> | | <tt>edit-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|edit-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>edit-3</tt> | | <tt>edit-3</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|edit-3}} |
|- | |- | ||
| <tt>eye</tt> | | <tt>eye</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|eye}} |
|- | |- | ||
| <tt>eye-off</tt> | | <tt>eye-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|eye-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>external-link</tt> | | <tt>external-link</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|external-link}} |
|- | |- | ||
| <tt>facebook</tt> | | <tt>facebook</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|facebook}} |
|- | |- | ||
| <tt>fast-forward</tt> | | <tt>fast-forward</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|fast-forward}} |
|- | |- | ||
| <tt>figma</tt> | | <tt>figma</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|figma}} |
|- | |- | ||
| <tt>file-minus</tt> | | <tt>file-minus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|file-minus}} |
|- | |- | ||
| <tt>file-plus</tt> | | <tt>file-plus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|file-plus}} |
|- | |- | ||
| <tt>file-text</tt> | | <tt>file-text</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|file-text}} |
|- | |- | ||
| <tt>film</tt> | | <tt>film</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|film}} |
|- | |- | ||
| <tt>filter</tt> | | <tt>filter</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|filter}} |
|- | |- | ||
| <tt>flag</tt> | | <tt>flag</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|flag}} |
|- | |- | ||
| <tt>folder-minus</tt> | | <tt>folder-minus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|folder-minus}} |
|- | |- | ||
| <tt>folder-plus</tt> | | <tt>folder-plus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|folder-plus}} |
|- | |- | ||
| <tt>folder</tt> | | <tt>folder</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|folder}} |
|- | |- | ||
| <tt>framer</tt> | | <tt>framer</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|framer}} |
|- | |- | ||
| <tt>frown</tt> | | <tt>frown</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|frown}} |
|- | |- | ||
| <tt>gift</tt> | | <tt>gift</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|gift}} |
|- | |- | ||
| <tt>git-branch</tt> | | <tt>git-branch</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|git-branch}} |
|- | |- | ||
| <tt>git-commit</tt> | | <tt>git-commit</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|git-commit}} |
|- | |- | ||
| <tt>git-merge</tt> | | <tt>git-merge</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|git-merge}} |
|- | |- | ||
| <tt>git-pull-request</tt> | | <tt>git-pull-request</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|git-pull-request}} |
|- | |- | ||
| <tt>github</tt> | | <tt>github</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|github}} |
|- | |- | ||
| <tt>gitlab</tt> | | <tt>gitlab</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|gitlab}} |
|- | |- | ||
| <tt>globe</tt> | | <tt>globe</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|globe}} |
|- | |- | ||
| <tt>hard-drive</tt> | | <tt>hard-drive</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|hard-drive}} |
|- | |- | ||
| <tt>hash</tt> | | <tt>hash</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|hash}} |
|- | |- | ||
| <tt>headphones</tt> | | <tt>headphones</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|headphones}} |
|- | |- | ||
| <tt>heart</tt> | | <tt>heart</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|heart}} |
|- | |- | ||
| <tt>help-circle</tt> | | <tt>help-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|help-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>hexagon</tt> | | <tt>hexagon</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|hexagon}} |
|- | |- | ||
| <tt>home</tt> | | <tt>home</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|home}} |
|- | |- | ||
| <tt>image</tt> | | <tt>image</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|image}} |
|- | |- | ||
| <tt>inbox</tt> | | <tt>inbox</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|inbox}} |
|- | |- | ||
| <tt>instagram</tt> | | <tt>instagram</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|instagram}} |
|- | |- | ||
| <tt>key</tt> | | <tt>key</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|key}} |
|- | |- | ||
| <tt>layers</tt> | | <tt>layers</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|layers}} |
|- | |- | ||
| <tt>layout</tt> | | <tt>layout</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|layout}} |
|- | |- | ||
| <tt>life-buoy</tt> | | <tt>life-buoy</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|life-buoy}} |
|- | |- | ||
| <tt>link</tt> | | <tt>link</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|link}} |
|- | |- | ||
| <tt>link-2</tt> | | <tt>link-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|link-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>linkedin</tt> | | <tt>linkedin</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|linkedin}} |
|- | |- | ||
| <tt>list</tt> | | <tt>list</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|list}} |
|- | |- | ||
| <tt>lock</tt> | | <tt>lock</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|lock}} |
|- | |- | ||
| <tt>log-in</tt> | | <tt>log-in</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|log-in}} |
|- | |- | ||
| <tt>log-out</tt> | | <tt>log-out</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|log-out}} |
|- | |- | ||
| <tt>mail</tt> | | <tt>mail</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|mail}} |
|- | |- | ||
| <tt>map-pin</tt> | | <tt>map-pin</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|map-pin}} |
|- | |- | ||
| <tt>map</tt> | | <tt>map</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|map}} |
|- | |- | ||
| <tt>maximize</tt> | | <tt>maximize</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|maximize}} |
|- | |- | ||
| <tt>maximize-2</tt> | | <tt>maximize-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|maximize-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>meh</tt> | | <tt>meh</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|meh}} |
|- | |- | ||
| <tt>menu</tt> | | <tt>menu</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|menu}} |
|- | |- | ||
| <tt>message-circle</tt> | | <tt>message-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|message-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>message-square</tt> | | <tt>message-square</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|message-square}} |
|- | |- | ||
| <tt>mic-off</tt> | | <tt>mic-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|mic-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>mic</tt> | | <tt>mic</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|mic}} |
|- | |- | ||
| <tt>minimize</tt> | | <tt>minimize</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|minimize}} |
|- | |- | ||
| <tt>minimize-2</tt> | | <tt>minimize-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|minimize-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>minus</tt> | | <tt>minus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|minus}} |
|- | |- | ||
| <tt>monitor</tt> | | <tt>monitor</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|monitor}} |
|- | |- | ||
| <tt>moon</tt> | | <tt>moon</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|moon}} |
|- | |- | ||
| <tt>more-horizontal</tt> | | <tt>more-horizontal</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|more-horizontal}} |
|- | |- | ||
| <tt>more-vertical</tt> | | <tt>more-vertical</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|more-vertical}} |
|- | |- | ||
| <tt>mouse-pointer</tt> | | <tt>mouse-pointer</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|mouse-pointer}} |
|- | |- | ||
| <tt>move</tt> | | <tt>move</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|move}} |
|- | |- | ||
| <tt>music</tt> | | <tt>music</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|music}} |
|- | |- | ||
| <tt>navigation</tt> | | <tt>navigation</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|navigation}} |
|- | |- | ||
| <tt>navigation-2</tt> | | <tt>navigation-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|navigation-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>octagon</tt> | | <tt>octagon</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|octagon}} |
|- | |- | ||
| <tt>package</tt> | | <tt>package</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|package}} |
|- | |- | ||
| <tt>paperclip</tt> | | <tt>paperclip</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|paperclip}} |
|- | |- | ||
| <tt>pause</tt> | | <tt>pause</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|pause}} |
|- | |- | ||
| <tt>pause-circle</tt> | | <tt>pause-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|pause-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>pen-tool</tt> | | <tt>pen-tool</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|pen-tool}} |
|- | |- | ||
| <tt>percent</tt> | | <tt>percent</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|percent}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone-call</tt> | | <tt>phone-call</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone-call}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone-forwarded</tt> | | <tt>phone-forwarded</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone-forwarded}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone-incoming</tt> | | <tt>phone-incoming</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone-incoming}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone-missed</tt> | | <tt>phone-missed</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone-missed}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone-off</tt> | | <tt>phone-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone-outgoing</tt> | | <tt>phone-outgoing</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone-outgoing}} |
|- | |- | ||
| <tt>phone</tt> | | <tt>phone</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|phone}} |
|- | |- | ||
| <tt>play</tt> | | <tt>play</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|play}} |
|- | |- | ||
| <tt>pie-chart</tt> | | <tt>pie-chart</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|pie-chart}} |
|- | |- | ||
| <tt>play-circle</tt> | | <tt>play-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|play-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>plus</tt> | | <tt>plus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|plus}} |
|- | |- | ||
| <tt>plus-circle</tt> | | <tt>plus-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|plus-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>plus-square</tt> | | <tt>plus-square</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|plus-square}} |
|- | |- | ||
| <tt>pocket</tt> | | <tt>pocket</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|pocket}} |
|- | |- | ||
| <tt>power</tt> | | <tt>power</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|power}} |
|- | |- | ||
| <tt>printer</tt> | | <tt>printer</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|printer}} |
|- | |- | ||
| <tt>radio</tt> | | <tt>radio</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|radio}} |
|- | |- | ||
| <tt>refresh-cw</tt> | | <tt>refresh-cw</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|refresh-cw}} |
|- | |- | ||
| <tt>refresh-ccw</tt> | | <tt>refresh-ccw</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|refresh-ccw}} |
|- | |- | ||
| <tt>repeat</tt> | | <tt>repeat</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|repeat}} |
|- | |- | ||
| <tt>rewind</tt> | | <tt>rewind</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|rewind}} |
|- | |- | ||
| <tt>rotate-ccw</tt> | | <tt>rotate-ccw</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|rotate-ccw}} |
|- | |- | ||
| <tt>rotate-cw</tt> | | <tt>rotate-cw</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|rotate-cw}} |
|- | |- | ||
| <tt>rss</tt> | | <tt>rss</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|rss}} |
|- | |- | ||
| <tt>save</tt> | | <tt>save</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|save}} |
|- | |- | ||
| <tt>scissors</tt> | | <tt>scissors</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|scissors}} |
|- | |- | ||
| <tt>search</tt> | | <tt>search</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|search}} |
|- | |- | ||
| <tt>send</tt> | | <tt>send</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|send}} |
|- | |- | ||
| <tt>settings</tt> | | <tt>settings</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|settings}} |
|- | |- | ||
| <tt>share-2</tt> | | <tt>share-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|share-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>shield</tt> | | <tt>shield</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|shield}} |
|- | |- | ||
| <tt>shield-off</tt> | | <tt>shield-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|shield-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>shopping-bag</tt> | | <tt>shopping-bag</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|shopping-bag}} |
|- | |- | ||
| <tt>shopping-cart</tt> | | <tt>shopping-cart</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|shopping-cart}} |
|- | |- | ||
| <tt>shuffle</tt> | | <tt>shuffle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|shuffle}} |
|- | |- | ||
| <tt>skip-back</tt> | | <tt>skip-back</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|skip-back}} |
|- | |- | ||
| <tt>skip-forward</tt> | | <tt>skip-forward</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|skip-forward}} |
|- | |- | ||
| <tt>slack</tt> | | <tt>slack</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|slack}} |
|- | |- | ||
| <tt>slash</tt> | | <tt>slash</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|slash}} |
|- | |- | ||
| <tt>sliders</tt> | | <tt>sliders</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|sliders}} |
|- | |- | ||
| <tt>smartphone</tt> | | <tt>smartphone</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|smartphone}} |
|- | |- | ||
| <tt>smile</tt> | | <tt>smile</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|smile}} |
|- | |- | ||
| <tt>speaker</tt> | | <tt>speaker</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|speaker}} |
|- | |- | ||
| <tt>star</tt> | | <tt>star</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|star}} |
|- | |- | ||
| <tt>stop-circle</tt> | | <tt>stop-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|stop-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>sun</tt> | | <tt>sun</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|sun}} |
|- | |- | ||
| <tt>sunrise</tt> | | <tt>sunrise</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|sunrise}} |
|- | |- | ||
| <tt>sunset</tt> | | <tt>sunset</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|sunset}} |
|- | |- | ||
| <tt>tablet</tt> | | <tt>tablet</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|tablet}} |
|- | |- | ||
| <tt>tag</tt> | | <tt>tag</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|tag}} |
|- | |- | ||
| <tt>target</tt> | | <tt>target</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|target}} |
|- | |- | ||
| <tt>terminal</tt> | | <tt>terminal</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|terminal}} |
|- | |- | ||
| <tt>thermometer</tt> | | <tt>thermometer</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|thermometer}} |
|- | |- | ||
| <tt>thumbs-down</tt> | | <tt>thumbs-down</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|thumbs-down}} |
|- | |- | ||
| <tt>thumbs-up</tt> | | <tt>thumbs-up</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|thumbs-up}} |
|- | |- | ||
| <tt>toggle-left</tt> | | <tt>toggle-left</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|toggle-left}} |
|- | |- | ||
| <tt>toggle-right</tt> | | <tt>toggle-right</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|toggle-right}} |
|- | |- | ||
| <tt>tool</tt> | | <tt>tool</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|tool}} |
|- | |- | ||
| <tt>trash</tt> | | <tt>trash</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|trash}} |
|- | |- | ||
| <tt>trash-2</tt> | | <tt>trash-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|trash-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>triangle</tt> | | <tt>triangle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|triangle}} |
|- | |- | ||
| <tt>truck</tt> | | <tt>truck</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|truck}} |
|- | |- | ||
| <tt>tv</tt> | | <tt>tv</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|tv}} |
|- | |- | ||
| <tt>twitch</tt> | | <tt>twitch</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|twitch}} |
|- | |- | ||
| <tt>twitter</tt> | | <tt>twitter</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|twitter}} |
|- | |- | ||
| <tt>type</tt> | | <tt>type</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|type}} |
|- | |- | ||
| <tt>umbrella</tt> | | <tt>umbrella</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|umbrella}} |
|- | |- | ||
| <tt>unlock</tt> | | <tt>unlock</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|unlock}} |
|- | |- | ||
| <tt>user-check</tt> | | <tt>user-check</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|user-check}} |
|- | |- | ||
| <tt>user-minus</tt> | | <tt>user-minus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|user-minus}} |
|- | |- | ||
| <tt>user-plus</tt> | | <tt>user-plus</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|user-plus}} |
|- | |- | ||
| <tt>user-x</tt> | | <tt>user-x</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|user-x}} |
|- | |- | ||
| <tt>user</tt> | | <tt>user</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|user}} |
|- | |- | ||
| <tt>users</tt> | | <tt>users</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|users}} |
|- | |- | ||
| <tt>video-off</tt> | | <tt>video-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|video-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>video</tt> | | <tt>video</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|video}} |
|- | |- | ||
| <tt>voicemail</tt> | | <tt>voicemail</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|voicemail}} |
|- | |- | ||
| <tt>volume</tt> | | <tt>volume</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|volume}} |
|- | |- | ||
| <tt>volume-1</tt> | | <tt>volume-1</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|volume-1}} |
|- | |- | ||
| <tt>volume-2</tt> | | <tt>volume-2</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|volume-2}} |
|- | |- | ||
| <tt>volume-x</tt> | | <tt>volume-x</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|volume-x}} |
|- | |- | ||
| <tt>watch</tt> | | <tt>watch</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|watch}} |
|- | |- | ||
| <tt>wifi-off</tt> | | <tt>wifi-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|wifi-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>wifi</tt> | | <tt>wifi</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|wifi}} |
|- | |- | ||
| <tt>wind</tt> | | <tt>wind</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|wind}} |
|- | |- | ||
| <tt>x-circle</tt> | | <tt>x-circle</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|x-circle}} |
|- | |- | ||
| <tt>x-octagon</tt> | | <tt>x-octagon</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|x-octagon}} |
|- | |- | ||
| <tt>x-square</tt> | | <tt>x-square</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|x-square}} |
|- | |- | ||
| <tt>x</tt> | | <tt>x</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|x}} |
|- | |- | ||
| <tt>youtube</tt> | | <tt>youtube</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|youtube}} |
|- | |- | ||
| <tt>zap-off</tt> | | <tt>zap-off</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|zap-off}} |
|- | |- | ||
| <tt>zap</tt> | | <tt>zap</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|zap}} |
|- | |- | ||
| <tt>zoom-in</tt> | | <tt>zoom-in</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|zoom-in}} |
|- | |- | ||
| <tt>zoom-out</tt> | | <tt>zoom-out</tt> | ||
| − | | | + | | {{Kuvake|zoom-out}} |
|} | |} | ||
Versio 26. joulukuuta 2020 kello 17.51
| Kuvakkeen nimi | Kuvake |
| activity | |
| airplay | |
| alert-circle | |
| alert-octagon | |
| alert-triangle | |
| align-center | |
| align-justify | |
| align-left | |
| align-right | |
| anchor | |
| archive | |
| at-sign | |
| award | |
| aperture | |
| bar-chart | |
| bar-chart-2 | |
| battery | |
| battery-charging | |
| bell | |
| bell-off | |
| bluetooth | |
| book-open | |
| book | |
| bookmark | |
| box | |
| briefcase | |
| calendar | |
| camera | |
| cast | |
| circle | |
| clipboard | |
| clock | |
| cloud-drizzle | |
| cloud-lightning | |
| cloud-rain | |
| cloud-snow | |
| cloud | |
| codepen | |
| codesandbox | |
| code | |
| coffee | |
| columns | |
| command | |
| compass | |
| copy | |
| corner-down-left | |
| corner-down-right | |
| corner-left-down | |
| corner-left-up | |
| corner-right-down | |
| corner-right-up | |
| corner-up-left | |
| corner-up-right | |
| cpu | |
| credit-card | |
| crop | |
| crosshair | |
| database | |
| delete | |
| disc | |
| dollar-sign | |
| droplet | |
| edit | |
| edit-2 | |
| edit-3 | |
| eye | |
| eye-off | |
| external-link | |
| fast-forward | |
| figma | |
| file-minus | |
| file-plus | |
| file-text | |
| film | |
| filter | |
| flag | |
| folder-minus | |
| folder-plus | |
| folder | |
| framer | |
| frown | |
| gift | |
| git-branch | |
| git-commit | |
| git-merge | |
| git-pull-request | |
| github | |
| gitlab | |
| globe | |
| hard-drive | |
| hash | |
| headphones | |
| heart | |
| help-circle | |
| hexagon | |
| home | |
| image | |
| inbox | |
| key | |
| layers | |
| layout | |
| life-buoy | |
| link | |
| link-2 | |
| list | |
| lock | |
| log-in | |
| log-out | |
| map-pin | |
| map | |
| maximize | |
| maximize-2 | |
| meh | |
| menu | |
| message-circle | |
| message-square | |
| mic-off | |
| mic | |
| minimize | |
| minimize-2 | |
| minus | |
| monitor | |
| moon | |
| more-horizontal | |
| more-vertical | |
| mouse-pointer | |
| move | |
| music | |
| navigation | |
| navigation-2 | |
| octagon | |
| package | |
| paperclip | |
| pause | |
| pause-circle | |
| pen-tool | |
| percent | |
| phone-call | |
| phone-forwarded | |
| phone-incoming | |
| phone-missed | |
| phone-off | |
| phone-outgoing | |
| phone | |
| play | |
| pie-chart | |
| play-circle | |
| plus | |
| plus-circle | |
| plus-square | |
| power | |
| printer | |
| radio | |
| refresh-cw | |
| refresh-ccw | |
| repeat | |
| rewind | |
| rotate-ccw | |
| rotate-cw | |
| rss | |
| save | |
| scissors | |
| search | |
| send | |
| settings | |
| share-2 | |
| shield | |
| shield-off | |
| shopping-bag | |
| shopping-cart | |
| shuffle | |
| skip-back | |
| skip-forward | |
| slack | |
| slash | |
| sliders | |
| smartphone | |
| smile | |
| speaker | |
| star | |
| stop-circle | |
| sun | |
| sunrise | |
| sunset | |
| tablet | |
| tag | |
| target | |
| terminal | |
| thermometer | |
| thumbs-down | |
| thumbs-up | |
| toggle-left | |
| toggle-right | |
| tool | |
| trash | |
| trash-2 | |
| triangle | |
| truck | |
| tv | |
| twitch | |
| type | |
| umbrella | |
| unlock | |
| user-check | |
| user-minus | |
| user-plus | |
| user-x | |
| user | |
| users | |
| video-off | |
| video | |
| voicemail | |
| volume | |
| volume-1 | |
| volume-2 | |
| volume-x | |
| watch | |
| wifi-off | |
| wifi | |
| wind | |
| x-circle | |
| x-octagon | |
| x-square | |
| x | |
| youtube | |
| zap-off | |
| zap | |
| zoom-in | |
| zoom-out |